اجرای نما سنگ و سیمان

اجرای نما سنگ و سیمان | بهترین مجری نما سنگ و سیمان | هزینه اجرای نمای ساختمان سنگ

نماهای سیمانی با نام هایی از جمله نمای سیمان شسته، نمای کمچه ای و نمای تگری، نمای رومی، نمای چکشی، نمای تیشه ای، نمای کلنگی شناخته می شوند. دلیل استفاده از این نام ها در سیمان کاری نما با توجه به روش اجرا، طرح نما و مصالح استفاده شده، می باشد؛ و به طور کل باید گفت به دلیل مقاومت بالای سیمان در برابر عوامل جوی مثل رطوبت و تغییر دما و نیز قیمت پایین تر آن نسبت به مصالح دیگر مانند آجر، سنگ و شیشه برخی ترجیح می دهند که از سیمان برای ساختن نما استفاده کنند.

برای مشاوره با کارشناسان نمای سنگ و سیمان  با شماره : 09124045660 تماس حاصل فرمایید

مجری نما سنگ

زیرسازی نما در سیمان کاری

قبل از هرچیز در اجرای نمای سیمانی باید سطحی متناسب با طرح مورد نظر ایجاد نمود؛ که این کار را معمولا با شاسی کشی های فلزی همراه با رابیتس انجام می دهند.

اگر بخواهیم از این روش استفاده کنیم،

پس از انجام جوش کاری و بستن رابیتس، روی توری های رابیتس را با ملات خمیری که از پودر سنگ و سیمان ساخته ایم، می پوشانیم تا برای چسبیدن ملات ماسه سیمان سطحی مناسب ایجاد گردد.

پس از انجام این کار جهت ایجاد سطحی صاف کروم بندی های طولی و ارتفاعی را باید با دقت انجام دهیم همچنین دقت و سعی در ساختن ملات با کیفیت از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ زیرا در صورت استفاده از سیمان های بی کیفیت یا مقدار کمی سیمان و یا حتی به کار بردن ماسه با دانه بندی نامناسب احتمال اینکه ملات از دیوار جدا شود، خواهد بود.

با ملات ماسه سیمان فاصله بین کروم ها پر می شود تا زیر سازی اولیه با اندود سیمانی اجرا شود.

برای افزایش چسبندگی ملات سیمانی پیشنهاد می کنیم

سطح زیرین کار قبل از اجرای سیمان کاری مرطوب شود؛ همچنین پس از پایان کار حتما به اصطلاح عمل آوری سیمان صورت بگیرد و بدین گونه است که سطح سیمانی را 3 – 4 نوبت در روز و به مدت 4 – 7 روز آب دهید تا سیمان مقاوم گردد و ترک نخورد.

بهترین مجری نما سنگ و سیمان | هزینه اجرای نمای ساختمان سنگ

 روسازی نما در سیمان کاری

با اجرای سطح زیرین که به آن آستر سیمانی گفته می شود، نوبت به سطح رویی کار می رسد که می تواند دارای رنگ ها و مصالح متنعوی نیز باشد.

اجرای نما سنگ و سیمان

نمای سیمان شسته: نمای سیمان شسته به دو روش انجام می شود که به آنها اشاره می کنیم.

الف) پس از انجام کار زیرسازی، ملاتی از ترکیب نمودن پودر سنگ، سنگدانه های رنگی و سیمان ساخته می شود که باید به صورت خمیری آن را درآورد و آن را با ضخامت 1 – 3 سانتی متر روی سطح قرار می دهیم. قبل از خشک شدن و همزمان با پاشیدن آب روی آن به وسیله یک ماله سطح آن را صاف و سیقلی می کنیم و در پایان سطح آن را با اسفنجی که آغشته به آب است، ماساژ می دهیم تا سنگدانه های رنگی آن کاملا پیدا شود.

ب) بعد از اینکه زیرسازی کار تمام شد،

ملاتی از پودر سنگ و سیمان به صورت خمیر روانی آماده می کنیم

که با توجه به رنگ مورد نیاز روی دیوار قرار می گیرد. و بعد اقدام به پاشیدن سنگدانه های ریز رنگی می کنیم. با فشار بسیار کمی این سنگدانه ها را داخل ملات خمیری فرو می بریم و در پایان با کشیدن اسفنج آغشته به آب سنگدانه ها شسته و تا حدی نمایان می گردد.

نمای سیمان سفید: رایج ترین روش اجرای نما، استفاده از ملات خمیری سیمان سفید و پودر سنگ است و برای اجرای آن خمیر به دست آنده را با ماله های پلاستیکی به ضخامت 5 – 10 میلی متر روی دیوار می کشیم و قبل از خشک شدن روی آن را به وسیله تخته ماله های نرم و یا اسفنجی مالش می دهیم تا سطحی صیقلی و یکدست به وجود آید. باید دقت کنید تا با پاشیدن آب از ترک خوردن و کنده شدن ملات از دیوار جلوگیری کنیم.

باید یاد آوری کنیم که سیمان سفید را نیز به مدت 3 روز و هر روز 3 – 4 بار آب بدهید تا به مقاومت مناسبی برسد.

اجرای نما سنگ و سیمان | هزینه اجرای نمای ساختمان سنگ

اجرای نما سنگ و سیمان

طراح و سئو بهزاد قبادی

Call Now Buttonتماس با کارشناس